„Ponadnarodowa mobilność uczniów” – co nowego w projekcie?

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” wkracza w kolejny etap.

W dniach 26-28 września odbyła się tak zwana wizyta przygotowawcza w miejscowości Barand (partnerskim mieście Bełżyc) na Węgrzech. Spotkanie miało miejsce w zaprzyjaźnionej szkole noszącej imię Lajosa Raffaya. Przedsięwięcie miało na celu doprecyzowanie szczegółów pobytu w Barand grupy dziesięciu uczniów wyłonionych podczas rekrutacji. W spotkaniu wzięły udział koordynatorka projektu p. Renata Krasula oraz współpracująca z projektem p. Natalia Iwaniec. Stronę węgierską reprezentowały: była i obecna dyrektorka szkoły oraz przedstawicielka władz miasta.

Rozmowom towarzyszył spacer po szkole, jej otoczeniu oraz wizyta w miejscu przyszłego zakwaterowania uczniów. Ustalony został także program zajęć formalnych i pozaformalnych, który realizować będą uczestnicy mobilności.

Mamy nadzieję, że dwukrotnie odkładany projekt dojdzie do skutku i uczniowie wkrótce odwiedzą Węgry.

Natalia Iwaniec

Renata Krasula