Zajęcia psychoedukacyjne w klasie III „d”

W listopadzie tego roku w klasie III „d” odbyły się zajęcia psychoedukacyjne przeprowadzone przez pedagoga szkolnego panią Annę Dyguś na temat szkodliwości palenia papierosów, w tym e-papierosów.

Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie uczniom:

• dlaczego młodzi ludzie i osoby dorosłe sięgają po papierosy,
  • na czym polega uzależnienie od tytoniu,
  • do jakich negatywnych konsekwencji (bezpośrednich i odległych może prowadzić palenie tytoniu),
  • jaką podjąć decyzję w sytuacji, gdy ktoś pali przy nich papierosy lub nimi częstuje.

Lekcja ta była dobrą okazją do uświadomienia dzieciom, że palenie tytoniu w dowolnej formie staje się przyczyną 90% wszystkich nowotworów płuc oraz jest istotnym czynnikiem ryzyka udarów, śmiertelnych ataków serca oraz powoduje różne choroby przewlekłe.

Podsumowując, dbajmy o nasze zdrowie – oczywiście bez papierosa, ponieważ palenie ma niezwykle szkodliwe działanie na organizm człowieka.

A. Ambrożkiewicz
A. Dyguś