Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

  W dniach 2-3 czerwca grupa harcerzy i miłośników historii brała udział w II Rajdzie Żołnierzy Niezłomnych, podczas którego poznaliśmy postać legendarnego dowódcy walczącego z komunistyczną władzą w Polsce - majora Mariana Bernaciaka pseudonim „Orlik”.

Gdy umierał, zastrzelony przez UB, miał zaledwie 29 lat… Był wówczas zwierzchnikiem wszystkich oddziałów i grup zbrojnych organizacji Wolność i Niezawisłość na terenie Inspektoratu Puławy.

Odwiedziliśmy miejsca pamięci i wysłuchaliśmy wielu opowieści związanych z jego postacią. Po całodziennej wędrówce przyszła kolej na rozruszanie szarych komórek – rozwiązywaliśmy test wiedzy. Po krótkiej nocy nadszedł kolejny dzień pełen atrakcji – bardzo interesująca wizyta w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ognisko, turniej strzelecki i inne ciekawe konkurencje na strzelnicy w Wąwolnicy. A wszystko zakończone wręczeniem nagród. Drugie miejsce w konkursie wiedzy i drużynowym turnieju strzeleckim, pierwsze miejsce w indywidualnym konkursie strzeleckim dla Weroniki (same 10!!!) to bardzo dobre noty – gratulujemy!

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo