W naszym parafialnym Kościele w niedzielę 21.01. miejscowi kapłani odprawili patriotyczną mszę świętą   w intencji Bohaterów 1863 roku. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych miasta na czele z burmistrzem, który wyraźnie zaakcentował   czyn niepodległościowy ludności z Bełżyc i okolic. We mszy uczestniczyła też   lokalna   społeczność , w tym młodzi historycy z naszej szkoły oraz harcerze z 43 Drużyny Harcerskiej Parasol wraz z drużynową. Mszę uświetniły patriotyczne pieśni zespołu Rosarium.

Ewa Pietrzyk