Młodzi historycy z naszej szkoły w czasie zajęć Koła Historycznego zlokalizowali miejsce, w którym kiedyś znajdowała się ziemna mogiła Powstańców Styczniowych. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzili wywiad z mieszkańcami miasta. Rezultaty rozmów okazały się zadowalające. Szybko udało się ustalić, iż dawno temu uczniowie naszej szkoły porządkowali na miejscowym cmentarzu miejsca pamięci narodowej , w tym mogiłę powstańców 1863r. Pasjonaci historii, wyszukali też materiały o pochowanych na miejscowym cmentarzu poległych powstańcach. Jednym z nich jest Paweł Łabajski, który zmarł w wyniku doznanych ran w szpitalu w Nowej Aleksandrii ( obecne Puławy).

Miejsce spoczynku polskich bohaterów pokazał nam pan Bogdan Czuryszkiewicz. Dzięki życzliwości pana Czuryszkiewicza poznaliśmy inne ważne pod względem historycznym mogiły.