Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Młodzi historycy z naszej szkoły w czasie zajęć Koła Historycznego zlokalizowali miejsce, w którym kiedyś znajdowała się ziemna mogiła Powstańców Styczniowych. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzili wywiad z mieszkańcami miasta. Rezultaty rozmów okazały się zadowalające. Szybko udało się ustalić, iż dawno temu uczniowie naszej szkoły porządkowali na miejscowym cmentarzu miejsca pamięci narodowej , w tym mogiłę powstańców 1863r. Pasjonaci historii, wyszukali też materiały o pochowanych na miejscowym cmentarzu poległych powstańcach. Jednym z nich jest Paweł Łabajski, który zmarł w wyniku doznanych ran w szpitalu w Nowej Aleksandrii ( obecne Puławy).

Miejsce spoczynku polskich bohaterów pokazał nam pan Bogdan Czuryszkiewicz. Dzięki życzliwości pana Czuryszkiewicza poznaliśmy inne ważne pod względem historycznym mogiły.

Zdjęcia>>

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo