Młodzi historycy z naszej szkoły uporządkowali na parafialnym cmentarzu groby, którymi opiekuje się szkoła. Wiosenne porządki rozpoczęły cykl prac związanych ze stałą opieką nad miejscami, gdzie spoczywają osoby zasłużone dla miasta. Zaangażowanie młodego pokolenia  w opiekę nad miejscami pamięci narodowej znajdującymi się w najbliższym otoczeniu, ma wielkie znaczenie   w wychowaniu młodego pokolenia, ponieważ budzi szacunek dla dokonań pokoleń, które swoim patriotyzmem i wielką ofiarnością budowały kulturę narodową. Działania te wzmacniają też postawy patriotyczne i poczucie tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży.

Opiekę nad uczniami porządkującymi groby sprawowały panie: Alina Nizioł i Ewa Pietrzyk