Ocalić od zapomnienia - gra

Dawno, dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze Internetu, komputerów i smartfonów….. wbrew pozorom wcale nie było nudno! Nasi  dziadkowie znali mnóstwo gier i zabaw, do których nie potrzebowali prądu. Niestety zabawy te, tak samo jak i wspólne spędzanie wolnego czasu przepadły – my postanowiliśmy je ocalić i zorganizowaliśmy grę,  w której mapa  poprowadziła uczestników do miejsc, które były swoistymi portalami, dzięki którym przenieśli się  w czasie i zagrali bez użycia konsoli! Kapsle, hacele, klasy, państwa – miasta, gra w gumę, kupę czy zbijaka to gry, które poznali uczestnicy naszego przedsięwzięcia – uczniowie ze szkoły podstawowej we Wronowie, szkoły podstawowej nr 2 i szkoły podstawowej nr 1 w Bełżycach. Po zaliczeniu wszystkich punktów gry, patrole miały do rozwiązania szyfr, po odkodowaniu którego otrzymywały słodką niespodziankę ufundowaną przez Pana Burmistrza.

Całość zakończyła wspólna zabawa i wręczenie certyfikatów. Udało się! Gry zostały ocalone!

Edyta Rząd