Za drzwiami poczty

W czwartek 9 stycznia klasa II c wybrała się do Urzędu Pocztowego w Bełżycach.W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Uczniowie poznali logo poczty oraz oglądali różnorodne przekazy pocztowe. Poznali drogę listu, paczki i innych przesyłek.

Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Na zakończenie dzieci odebrały kolejny numer ,,Świerszczyka”, który jest przez nie bardzo lubianym czasopismem.

A.Ambrożkiewicz