„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w szkole podstawowej Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

W naszej szkole z inicjatywy przewodniczącej SU Jagody Czubak powstało „drzewko życzliwości”, na którym każdy mógł zamieścić swoje pozdrowienia.

Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Samorząd Uczniowski