Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

31 stycznia 2019 r., w czwartek, zostaliśmy zaproszeni do Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie na wspaniałą zabawę karnawałową. Nie zabrakło na niej także gości z zaprzyjaźnionych placówek - Ośrodka Wsparcia w Bychawie oraz uczniów ze Szkoły Specjalnej w Matczynie.

     Jak na karnawał przystało, zabawa była przednia przy pięknych i niezapomnianych hitach muzycznych. Szaleństwa przy zumbie, konkursy oraz wyśmienity poczęstunek to to co wprawiło nas wszystkich we wspaniały karnawałowy nastrój.

51014123 602215890224392 1458018049826226176 n

Dnia 27 grudnia 2018 r. grupa 18 wolontariuszy odwiedziła schronisko dla zwierząt w Puławach.

Wolontariusze przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej zebrane dary ramach akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka”- ponad 160 kg karmy, koce, ręczniki, miski i inne akcesoria niezbędne w schronisku.

   Podczas wizyty mieliśmy okazję wyjść ze zwierzętami na spacer, który wywołał wiele emocji zarówno u czworonogów jak i wolontariuszy.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

21 grudnia 2018 roku, z inicjatywy wolontariatu odbył się kiermasz pierniczków ,ciasteczek i babeczek.

Ze straganu unosił się aromatyczny zapach korzenny, który przyciągnął wielu wielbicieli piernikowego ciasta. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele bardzo chętnie kupowali nagromadzone pyszności.

                           Podsumowując: Było słodko, świątecznie i magicznie

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

W dniu 13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 0-3 spotkali się z pracownikiem Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się ,że istnieje odpowiednia instytucja, której zadaniem jest ochrona zwierząt, szczególnie tych, które są w bestialski sposób maltretowane przez złych ludzi. Opowiedziane przez członków fundacji ,prawdziwe historie skrzywdzonych przez człowieka zwierząt, wzbudziły wśród dzieci szczere współczucie.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

           Przez cały październik w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki żołędzi, prowadzonej przez szkolny wolontariat. Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody . Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem , pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Zebrane żołędzie będą w sezonie zimowym przysmakiem dla dzików, saren, jeleni i innych zwierząt. Nasze zbiory zostały przekazane fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt .

                               Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję z serca dziękujemy.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo