Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

8 czerwca 2019 r . odbyła się wyjątkowa, bo jubileuszowa XXV edycja ,,BIEGU PO UŚMIECH”. To impreza zapoczątkowana w 1994 roku. Celem wydarzenia była integracja podopiecznych Stowarzyszenia z lokalną społecznością oraz propagowanie zdrowego, rodzinnego i aktywnego stylu życia.

   W imprezie uczestniczyli wszyscy, którzy uwielbiają nie tylko biegać, ale też dużo się uśmiechać i spędzać czas rodzinnie i aktywnie. W trakcie wydarzenia, oprócz konkurencji biegowych, odbył się również piknik z licznymi atrakcjami. Nowością w tym roku były pokazy akrobatyki rowerowej oraz eksplozja kolorów. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

   Wolontariuszki z naszej szkoły zapewniały opiekę we wszystkich konkurencjach sportowych i imprezach towarzyszących. Zapoznały się również z podopiecznymi i ich ,,ciociami” przebywającymi w Wiosce Dziecięcej.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

W dniu 7 czerwca 2019 r wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach matematyczno- stolarskich „Matematyka jest wszędzie”, które sfinansowane były ze środków Fundacji PZU oraz realizatora projektu- Fundację Dziupla - Edukacja i Rozwój.

       Podczas warsztatów uczniowie uświadomili sobie obecność matematyki w życiu codziennym, wykorzystali wzory matematyczne w praktyce, przećwiczyli planowanie przestrzenne oraz zbudowali budy dla bezdomnych psów ze schronisk. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta świetnie radzili sobie z takimi narzędziami jak piła i wkrętarka. Na początku zajęć obliczyli ile desek i jakiej długości będą potrzebować, wymierzyli je i przycięli na wymiar. Używając profesjonalnych narzędzi pomiarowych poskładali budy w całość oraz je poskręcali. Efektem 4 godzinnej pracy to budy dla bezdomnych zwierząt.

     Trochę zmęczeni ,ale z satysfakcją dobrze wykonanej i potrzebnej pracy wróciliśmy do domu.

Wolontariusze

W dniu 10 kwietnia 2019 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Ośrodek Wsparcia w Matczynie. Wolontariusze przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. ,,Przez krzyż do chwały”, który był głównym punktem spotkania. Była to dla nas wspaniała lekcja życia, pokory i tolerancji.

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz

W piątek i sobotę tj. 5 i 6 kwietnia 2019 r. w trzech marketach w Bełżycach odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. W akcji wzięli udział wolontariusze naszej szkoły. Kupujący przekazywali wiele potrzebnych produktów spożywczych z długotrwałym terminem spożycia, które potem zostały przekazane do Ośrodka Wsparcia w Matczynie.

 

Opiekun wolontariatu

Dnia 01.04. 2019 r w naszej szkole odbył kolejny się kiermasz ciast. Słodkie wypieki przygotowali wolontariusze z pomocą swoich rodziców. Na stołach królowały muffinki, pączki, babeczki, rurki, wafle oraz wspaniałe serniki, biszkopty, tiramisu i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. A kto przyszedł spóźniony niestety nie spróbował już ciasteczek , bo o godz. 12.00 wszystkie ciasta zostały sprzedane.

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo