Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek.

Wolontariusze z nasze szkoły czytając informacje na stronie internetowej www.bohateron.pl wybrali panią ALINĘ MAZURKIEWICZ – uczestniczkę Powstania Warszawskiego i do niej wysłali z głębi serca płynące życzenia.

A.Ambrożkiewicz

Alina Mazurkiewicz ur. 1925 r

pseudonim „Dorota”, „Myszka”, kompania łączności „K-1” przy Komendzie Okręgu Warszawskiego AK. Służyła w Śródmieściu. Łączniczka kanałowa.

Wspomina:

,,Chodziłam tylko w kanałach średnich i dużych. Dawali nam nosidła, które nosiłyśmy na piersiach i na plecach, przenosiłyśmy tam broń, środki opatrunkowe i to, co było dla nas najbardziej uciążliwe – butelki ze spirytusem denaturowanym. Te butelki były w specjalnych przegródkach, żeby się nie przewracały. W mniejszych kanałach to było trudne do przeniesienia, bo garb człowiek miał i z przodu, i z tyłu, a przecież w tym kanale trzeba się było czasami jakoś obracać. Dopiero w dużym by luźno.”        

42885001 2178608869066888 5300718512099033088 n                                  

6 czerwca 2018 r. na terenie Ośrodka Wsparcia w Matczynie odbył się piknik integracyjny z udziałem wolontariuszy z naszej szkoły. Spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dla podopiecznych ośrodka to radość bycia z innymi, a dla wolontariuszy spojrzenie na świat z innej perspektywy i ciągła nauka bycia otwartym na drugiego człowieka.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Dnia 24 kwietnia 2018 r. grupa młodszych wolontariuszy z klas III uczestniczyła w warsztatach matematyczno-stolarskich prowadzonych w ramach projektu Fundacji ,,Dziupla”. Uczniowie samodzielnie wykonywali obliczenia potrzebne do wykonania półki, którą samodzielnie każdy zrobił.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo