2019-12-04 Na poczcie... w klasie 0 A

W ramach spotkań pt. „Rodzinne czytanie” gościem klasy 0 „a” była pani Agnieszka Zielińska. Pani Agnieszka jest urzędnikiem i pracuje na poczcie. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat zawodów wykonywanych w tym miejscu, omawialiśmy strój oraz czynności wykonywane przez poszczególnych pracowników. Największą atrakcją spotkania okazał się proces tworzenia listu. Dzieci własnoręcznie pisały list, umieszczały go w kopercie, adresowały go oraz stemplowały. W dzisiejszych czasach, kiedy Internet ułatwia komunikację, coraz mniej osób wysyła listy. Dlatego zajęcia były bardzo interesujące dla uczniów, którzy z zaangażowaniem włączyli się do pracy. Po tej lekcji dzieci przygotują rzetelne listy do Mikołaja. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Aleksandra Siedlecka