MAJOWE ZAJĘCIA CZYTELNICZO – PLASTYCZNE W KLASIE II „A”

W drugiej połowie maja mieliśmy zaszczyt gościć w bibliotece szkolnej – już kolejny raz –Panią bibliotekarkę – Martę Iwaniak z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Pani Marta przybyła do nas w towarzystwie uczennic z I klasy LO: Zuzi, Agaty, Aliny oraz Wiktorii. Na początku zadała pytanie nawiązujące do tematyki zajęć: „Z czym Wam się kojarzy lato?”. Następnie, nasz gość przeczytał wiersz Jana Brzechwy pt.: „Przyjście lata”. Były również zagadki o lecie przygotowane przez licealistki. Najciekawszą jednak część zajęć stanowiły prace plastyczne związane z motywami letnimi oraz zbliżającym się Dniem Matki. Szybko powstały piękne słoneczka, motyle, a także kartki z kwiatami oraz sercami, które zostaną wręczone przez dzieci Kochanym Mamom z okazji ich Święta. Trzeba nadmienić, iż najpiękniejszym prezentem płynącym z serca jest własnoręcznie wykonana praca.

Dziękujemy serdecznie Pani Marcie za przybycie do naszej szkoły i poprowadzenie bardzo interesujących warsztatów promujących czytelnictwo oraz rozwijających talenty plastyczne.

Dorota Nowak, Anna Marcewicz