Działania na świetlicy szkolnej

Kończący się październik był dla świetliczków bardzo owocny w działania. Aby podkreślić wagę zdrowego stylu życia, w tym odżywiania, uczniowie poświęcili jedne z zajęć świetlicowych na przygotowanie smacznych i wartościowych kanapek. Dzieci angażowały się także w wykonywanie prac plastycznych i manualnych o różnej tematyce, świętowaliśmy Dzień Zwierząt, Dzień Drzewa. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klasy I „a” i I „c” namalowali dla swoich pań nauczycielek laurki, natomiast grupa świetliczków z I „b” wspólnie przygotowała plakat na tą wyjątkową okazję. Okazało się, że w klasie I „b” wielu uczniów to pasjonaci muzyki, którzy z uwagą i podziwem słuchali swojej klasowej koleżanki Aleksandry Grudzień. Ola w czasie świetlicowego minikoncertu zaprezentowała nam kilka utworów na wiolonczeli oraz zaznajomiła obecnych uczniów z tym wyjątkowym instrumentem oraz nutami, nasza wiolonczelistka uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Bełżycach.

W październiku świętujemy także Dzień Origami. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Agnieszka Zasada z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach, która poprowadziła dla świetliczków ciekawe warsztaty. Dzieci wyczarowywały z kółek różnej wielkości prześliczne zwierzęta i wymyślne stworki.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za inspirujące zajęcia i poświęcony czas.

27 października wszystkie świetliczaki: starsze i młodsze aktywnie uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Na koniec miesiąca, aby podkreślić znaczenie i popularność dyni, w ramach obchodów Dnia Dyni dzieci namalowały plakat „Jesienne zbiory dyni w klasie I b” a  podczas burzliwej dyskusji omówiły, do czego można wykorzystać to wartościowe warzywo.

Urszula Widelska