,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” realizacja listopadowych zadań innowacyjnych

W harmonogramie zadań do realizacji innowacji „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w listopadzie uczniowie klasy 2 „d” i 3 „b” poznali historyczne miejsca w Bełżycach oraz oddali hołd bohaterom narodowym i lokalnym zapalając znicze pod pomnikami w naszym mieście:

• Pomnikiem Matki Boskiej Partyzanckiej, ul. Rynek
  • Pomnikiem Niepodległości, ul. Kazimierska
  • Pomnikiem w Hołdzie Twórcą Niepodległej ul. Partyzantów.

Niezapomniane wrażenia dla dzieci to wizyta w Prywatnym Muzeum Historii Bełżyc u Pana J. Kotłowskiego .

Pan Józef przedstawił dzieciom interesującą lekcję na temat losów naszego miasta. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali eksponaty związane z I i II wojną światową, jak również przedmioty kultury materialnej oraz rekwizyty o wartości historycznej.

Wizyta w muzeum była żywą lekcją historii i etnografii.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym