Góry Świętokrzyskie to teren mało nam znany, dlatego postanowiliśmy to naprawić. Gromady Zuchów z naszej szkoły „Orły” i „Świstaki” wybrali się w podróż. Zuchy mają dużo siły więc i zwiedzania nie było końca. Dzielnie weszliśmy ( i z uśmiechem na ustach zeszliśmy) z góry gdzie znajduje się Klasztor na Świętym Krzyżu, odwiedziliśmy Centrum Leonarda da Vinci. W tak wspaniałym miejscu nie zabrakło świetnej nauki po przez zabawę. Sprawdzaliśmy swoje siły w układankach matematycznych, kole do biegania, chodzenia po linie zawieszonej nad ziemia, zabawach zręcznościowych i zwierciadle lustrzany. Pensjonat w którym zatrzymaliśmy się nie służył nam tylko do spania ale i do urządzenia zabawy na świeżym powietrzu oraz w pokojach hotelowych. Po odpoczynki i krótkim śnie zwiedziliśmy mini zoo i safari bizonów. Te zwierząt zrobiły na nas wielkie wrażenie. Jesteśmy pewni że wycieczka ta na długo zostanie w naszej pamięci.