Spotkanie z panią psycholog

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze szkolną psycholog – panią Anną Warszawską.

Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważne są zasady zachowania bezpieczeństwa w relacjach z drugą osobą. Rozwój emocjonalny dziecka to bardzo ważna część jego procesu dorastania. Stopniowe osiąganie dojrzałości pozwoli mu funkcjonować w społeczeństwie, właściwie reagować na zachowania innych oraz radzić sobie z samym sobą.

Dzieci poprzez udział w scenkach sytuacyjnych i ćwiczeniach zapoznali się ze światem emocji i postaw. Było to ważne doświadczenie, gdyż nauczyli się rozpoznawać i nazywać emocje u siebie i innych. Poprzez quizy i łamigłówki łatwo przyswoiły sobie ten ważny temat.

Na koniec świetliczaki miały mnóstwo pytań do pani psycholog, na które pani Ania z przyjemnością odpowiadała.

Anna Mazurek
Anna Warszawska