Warsztaty przyrodnicze w świetlicy

8 listopada br. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, miały okazję wziąć udział w niezwykłych warsztatach przyrodniczych. Do naszej szkoły przyjechała pani Monika wraz z pięknymi, egzotycznymi motylami. Uczniowie mogli posłuchać jak wygląda ich życie, zobaczyć kokony i gąsienice oraz piękne, kolorowe motyle. Dzieci dowiedziały się, że pochodzą one ze stref tropikalnych, a ich ulubionym przysmakiem są ananasy, pomarańcze, banany i nektar. Kolejną atrakcją było ozdabianie drewnianych magnesów w kształcie motyla oczywiście. Następnie świetliczaki mogły zobaczyć pod mikroskopem, jak wygląda skrzydło motyla, pantofelek i pchła ludzka. Na zakończenie zajęć odbył się quiz wiedzy z nagrodami, a później chętne dzieci zrobiły sobie zdjęcie z motylem Morpho, Caligo lub z ćmą Samia cynthia.

Agata Skurska