Posłuchamy i zapamiętamy

Nasza szkoła bierze udział w rządowym projekcie „Laboratoria Przyszłości”, dzięki któremu otrzymała różnego rodzaju sprzęt – w tym wyposażenie szkolnego radiowęzła.

Uczniowie prezentują słuchowiska tematyczne z okazji różnych rocznic narodowych i przekazują informacje na temat ważnych wydarzeń związanych z historią naszego narodu. Prezentowali wiadomości związane z tematyką odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomnieli fakty wprowadzenia i przebiegu stanu wojennego w Polsce. Przybliżyli też fakty związane z wybuchem, przebiegiem i upadkiem Powstania Styczniowego.

Mamy nadzieję, że wielu naszych uczniów zapamięta istotne wydarzenia, które powinniśmy znać i przekazywać następnym pokoleniom, aby uczcić pamięć o polskich bohaterach i trudnych dziejach narodowych.