W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE PLUSZOWEO PRZYJACIELA

„Miś jest mały i puchaty,
 miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula,
 misia zawsze się przytula…”

Któż z nas nie miał w dzieciństwie swojego zabawkowego przyjaciela, z którym nigdy się nie rozstawał, któremu zwierzał się z radości i małych smuteczków? Dla jednych był tylko miękką Przytulanką, dla innych zaś czymś wyjątkowym i pamiątkowym. 25 listopada każdego roku obchodzone jest niezmiennie Święto Pluszowego Misia. Nie jest to data przypadkowa, gdyż  tego dnia przypada rocznica powstania tej cudownej maskotki. Obchodzimy je dopiero od 2002 r., czyli od momentu świętowania setnych urodzin misia. Dzieci ze świetlicy szkolnej z grup zerowych również włączyły się do udziału w tej uroczystości. Pani  bibliotekarka szkolna przeczytała dzieciom książeczkę pt.: „Miś Gabryś” w towarzystwie misiowej pacynki.  Obejrzeliśmy także film edukacyjny o historii powstania Pluszowego Misia oraz  odgadywaliśmy multimedialne misiowe zagadki. Następnym działaniem było rozwiązywanie zadań na spostrzegawczość oraz trening logicznego myślenia: kodowanki, labirynty i łamigłówki, a także memorki. Po ćwiczeniach motoryki małej wykonaliśmy zdjęcia ze swoimi ulubieńcami. Najwięcej zachwytu sprawiła świetliczakom polarna sesja zdjęciowa, w której każdy zuch mógł poczuć się jak prawdziwy, wielki pluszak. Dzień Pluszowego Misia upłynął w świetlicy w niezwykle radosnej atmosferze.

Dorota Nowak
 Anna Mazurek