Zajęcia biblioteczno - przyrodnicze w świetlicy

Końcówka lutego to wspaniała okazja, aby przypomnieć świetliczakom o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. W związku z obchodzonym 26 lutego Dniem Dinozaura - w świetlicy szkolnej w grupach z klas: 2a i 2c odbywały się różnorodne zajęcia związane z tym fascynującym tematem. Dzieci obejrzały prezentacją multimedialną dotyczącą różnych gatunków dinozaurów, dowiedziały się także „Kto to jest paleontolog?”. Oglądały barwne książki oraz atlasy związane z gadami. Ponadto, wysłuchały wiersza Pani Aleksandry Wojtyła pt.: „Dinozaury”. Układały także tematyczne puzzle, rozwiązywały labirynty, dopasowywały cienie do postaci, rozwiązywały matematyczne dinozaury. Kolejną rzeczą było wykonanie pracy plastycznej - szkieletu dinozaura z białych wacików. Na koniec zajęć uczniowie ochoczo podchodzili do fotobudki - paszczy dinozaura. Otrzymały także pamiątkowy dyplom za udział w zajęciach. Dzieci atrakcyjnie i aktywnie spędziły czas wolny w świetlicy, zdobywając nową wiedzę oraz usprawniając umiejętności logiczne i manualne.

Dorota Nowak
Joanna Wapińska