Obchody ,, Halloween” na kółku języka angielskiego

Halloween to popularne w Stanach Zjednoczonych i Anglii radosne święto obchodzone w nocy 31 października. W związku z tym zwyczajem, uczniowie z klasy II „a” ze świetlicowego koła języka angielskiego przebrali się za różne postacie. Początek zajęć miał charakter plastyczny – wykonywanie dyni lub ducha na papierowym talerzyku. Następnie odbyła się zabawa polegająca na rysowaniu śmiesznego potwora z zamkniętymi oczami – po podaniu angielskiej instrukcji, czy też zabawa grupowa z wykorzystaniem czarnej wełny, która w efekcie końcowym utworzyła zabawną pajęczynkę. Dzieci mogły pobawić się w parach w angielskie pielęgniarki owijając wylosowaną część ciała rolką papieru.  Największą atrakcją okazało się dmuchanie halloween’owych pomarańczowo-czarnych balonów oraz słodki poczęstunek „soul cakes”, czyli ciasteczkami – duszami. Dodatkowo, dzieci poznały tematyczne słownictwo typu: duch, szkielet, czarny kot...

Za aktywny udział w zajęciach „świetliczaki” otrzymały tematyczne naklejki. Uczniowie na kole językowym pracowali z wielkim zaangażowaniem, wzbogacili słownictwo, a przy tym, mieli doskonałą zabawę. Każdy uczestnik wyszedł z zajęć z uśmiechem na twarzy.

HAPPY HALLOWEEN!!!

Dorota Nowak