Niezwykły gość w świetlicy szkolnej

26 kwietnia br. świetlicę szkolną odwiedził niezwykły gość – pies rasy golden retriever o imieniu Bacardi, wraz ze swoim opiekunem – panią Beatą Lalak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach. Bacardi to certyfikowany pies terapeuta, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zasad obowiązujących w kontaktach z psem oraz pokaz psich sztuczek. Świetliczaki zadawały wiele pytań i chętnie brały udział w bezpośrednim kontakcie z czworonogiem. Niektórzy musieli przełamać swój strach, ponieważ Bakuś to dość duży pies. Ta wizyta przyniosła wiele radości. Na koniec na kudłatego przyjaciela czekały przekąski przyniesione przez dzieci.

Zajęcia z Bacardim były poprzedzone wizytą pani Agnieszki Piłat ze szkolnej biblioteki, która przeczytała dzieciom niezwykłą książkę pt. „Ta książka jest psem”. Dzięki niej dzieci rozwinęły swoje zdolności manualne wykonując urocze pieski z papieru.

Agata Skurska