Maj w świetlicy

Miesiąc maj to dla świetliczków okres intensywnej zabawy i ciekawych zajęć.

W ramach projektu „Akademia Przyszłości” - świetlica otrzymała zestaw korbo-klocków, które są dla naszych podopiecznych nie tylko wspaniałą zabawą, ale też rozwijają ich wyobraźnię i umiejętności, a także wiedzę na temat podstawowych praw mechaniki, dają niesamowitą możliwość konstruowania „maszyn”, które faktycznie się ruszają. Zabawy tymi klockami są stałym elementem pobytu na świetlicy. W maju powstawały nie tylko klockowe mega-konstrukcje. Wspólnymi siłami świetliczaki przygotowały elementy wystawki z okazji 1, 2 oraz 3 maja. Pięknie wykonane kwiaty ozdobiły naszą Flagę Narodową, biało-czerwone kotyliony i godło Państwa dopełniły całości. W klasie 1 „a” dziewczynki co tydzień uczestniczyły w „spotkaniach z Legendą Polską”. Pani Agnieszka Piłat z naszej szkolnej biblioteki, przedstawiła legendy o najsłynniejszych smokach: „Legendę o Smoku Wawelskim” - teatrzyk Kamishibai, „Legendę o Bazyliszku” oraz „Legendę o Żmiju” – ta ostatnia najmniej znana, dotyczy naszego lubelskiego regionu. Na koniec spotkań dziewczynki wykonały tematyczne prace plastyczne.

Kiedy uczniowie mieli dość klocków i prac plastycznych przychodził czas na rekreację przy muzyce – taniec to mocna strona naszych świetliczaków. Ci, którzy woleli bardziej twórczo spędzać czas, relaksowali się przy tablicy interaktywnej, dzięki temu powstawały interaktywne prace plastyczne.

W maju nie można zapomnieć o Dniu Matki i Rodziny – z tej okazji uczniowie wykonywali laurki i ordery dla swoich mam a przy okazji również dla tatusiów, powstały też portrety najdroższych na świecie osób.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek, Joanna Wapińska, Urszula Widelska