Spotkanie z pielęgniarką

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu  z pielęgniarką szkolną panią Anią.

Celem, zajęć w ramach profilaktyki zdrowia, było zapoznanie dzieci z podstawowymi przyrządami klinicznymi i przedstawieniem ich zastosowania.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć kroplówkę, a także dotknąć strzykawki. Pani pielęgniarka zakładała dzieciom wenflony zwane również motylkami. Pierwszaki dzięki temu miały możliwość oswojenia się ze stresującym zabiegiem iniekcji. Świetliczaki bardzo chętnie brały udział w mierzeniu ciśnienia. Oswajały się z nakładaniem opatrunków na oczy, głowę i ręce, a także nakładały maseczki do podawania tlenu.

Dzieci miały mnóstwo pytań do pani Ani, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał.

Dziękujemy serdecznie za tak pouczające i ciekawe spotkanie.

Anna Mazurek
Beata Jęczeń