Dzień dinozaura w świetlicy szkolnej

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura. Uczniowie kl. 0-2 również brali udział w obchodach tego dnia. Świetliczaki poznały gatunki dinozaurów, oglądały filmy edukacyjne oraz przeglądały tematyczne książki, z których można było dowiedzieć się wiele ciekawostek o tych prehistorycznych stworzeniach. Dzieci naśladowały poruszanie się różnych gatunków dinozaurów w takt muzyki. Wykonały mnóstwo plakatów, malowały tematyczne kolorowanki, lepiły dinozaury z plasteliny. Dużo radości przyniosły im zabawy figurkami tych stworzeń. Dzieci aktywnie i atrakcyjnie spędziły ten dzień, zdobywając nową wiedzę oraz usprawniając swoje umiejętności manualne.

Anna Mazurek
Beata Jęczeń