Bezpieczny wypoczynek zimowy

9 stycznia br. odbyła się w naszej szkole pogadanka na temat bezpiecznych ferii przeprowadzona przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bełżycach.

Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej dowiedzieli się, jakie zagrożenia występują w okresie zimowym i jak się ich ustrzec. Uświadomili sobie m.in., jak niebezpieczne jest wchodzenie na lód na zamarzniętych stawach lub innych zbiornikach wodnych i zabawa bez nadzoru osoby dorosłej. Spotkanie było też okazją do przypomnienia sobie zasad wzywania i udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia i utrwalenia numerów alarmowych.

Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i strażakom z JRG w Bełżycach za udzielenie cennych wskazówek, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Agata Skurska