Ferie zimowe tuż, tuż…

Zbliżające się wielkimi krokami ferie to wymarzony czas zabawy, jaki spędzają dzieci na śniegu i na lodzie. Jazda na nartach, łyżwach, czy zjazdy z górki wzmacniają kondycję fizyczną, jak również sprawiają moc radości. Aby przebiegły one jednak spokojnie i wszyscy szczęśliwie wróciły do szkoły, należy uprzednio wyeliminować wszelkiego rodzaju zagrożenia  im towarzyszące. Tematyce tej poświęcone zostały zajęcia świetlicowe, w czasie których uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz niebezpieczeństwem wynikającym z zabaw zimowych w pobliżu jezdni. Obejrzeli oni też dwa filmy profilaktyczno-edukacyjne pt : „Bezpieczne ferie zimowe” oraz „Bezpieczne zachowania”. Nie obyło się też bez zagadek, wykreślanek, krzyżówek oraz quizów. Każdy uczeń otrzymał również kolorowankę z wypisanymi zasadami obowiązującymi podczas zimowego wypoczynku. Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie  plakatu : „Wspólnie zadbajmy o bezpieczne ferie”, będący podsumowaniem zdobytej wiedzy.

Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych ferii , których podstawą jest zasada zdrowego rozsądku i ostrożności.

Dorota Nowak