Jesień z TAEKWONDO

Dnia 02.10.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Wojciecha Kowalskiego – trenera sztuki walki- Taekwondo z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bełżycach. Pan Wojtek przeprowadził pokaz połączony z ćwiczeniami praktycznymi dla uczniów z klas 0 – IV SP. Jego asystentką była niezwykle wysportowana uczennica naszej szkoły  - Karina. Podczas prezentacji widzowie mieli okazję obejrzeć podstawowe kopnięcia i uderzenia stosowane w Taekwondo z wykorzystaniem pacek, jak również konkurencje z zastosowaniem techniki obrotowej. Wśród pozostałych konkurencji znalazły się: kopnięcia w parach „ Na komendę”  oraz „ Kto najwyżej kopnie”. Uczniowie zostali zaproszeni przez trenera do wspólnej zabawy w rozbijaniu różnokolorowych desek. Zwycięzcy byli oklaskiwani gromkimi brawami. Emocje sięgały zenitu, co dało się zaobserwować na twarzach dzieci.

Dzięki zajęciom uczestnicy wykazali się niezwykłą koncentracja uwagi , odstresowali się, niektórzy zaś postanowili rozpocząć naukę Taekwondo.

Składamy serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Kowalskiemu za przeprowadzenie pokazu sztuki walki dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły.

Dorota Nowak

Andrzej Mazurek