Warsztaty czytelniczo-plastyczne

Warsztaty czytelniczo-plastyczne W marcu świetlica w ramach współpracy z bibliotekarką szkolną Panią Agnieszką Piłat rozpoczęła cykl warsztatów czytelniczo-plastycznych dla dzieci z zerówek. Tematem przewodnim pierwszych zajęć byli „Koci Przyjaciele.” Czytaniu lektury „Ta książka jest kotem” S. Borando towarzyszyły zabawy ruchowe i dźwiękonaśladowcze. Dzieci miały okazję opowiedzieć o znanych sobie kotkach. Wspólnie rozmawiały również na temat zasad dotyczących kociej pielęgnacji i sposobów odpowiedzialnej opieki nad tymi zwierzętami.  Pani Agnieszka przyniosła ze sobą przewodniki, poradniki i atlasy, z pomocą których zaznajomiła dzieci z różnymi rasami kotów. Wszyscy też wykonali prostą, ale bardzo kreatywną pracę plastyczną w formie pacynki – „Czarny i biały kot”. W ramach podsumowania, wiele radości przyniosły dzieciom gry edukacyjne „Kot w worku” i „Kot Stefan”.

Beata Jęczeń