Wychowanie przez czytanie

Platon mówił, że „wychowanie, to uczenie dzieci czerpania przyjemności z tego, co dobre”. Nawiązując do tej sentencji można stwierdzić, że czytanie rozwija język, pamięć

i wyobraźnię, uczy myślenia oraz koncentracji, przynosi ogromną wiedzę czy też rozbudza zainteresowania. W związku z tym w dniu 08.10.2019 r. do akcji „Głośnego czytania” przyłączyła się Sekretarz Urzędu Miejskiego w Bełżycach – pani Joanna Kaznowska, która przybyła na zajęcia świetlicowe w imieniu Burmistrza Bełżyc.

Pani Sekretarz została zaproszona, by przeczytać książeczkę pt.: „ Historia pewnego statku – O rejsie Titanica”. Uczniów z klas drugich zainteresowały szczególnie losy statku  oraz mapki

z nazwami krajów i kontynentów. Na zakończenie wizyty Pani Sekretarz w imieniu Pana Burmistrza zachęciła uczniów do zwiedzania Urzędu Miejskiego (obejrzenia wnętrza budynku, jak również poznania jego pracowników). Punktem kulminacyjnym było wykonanie wspólnego zdjęcia z naszym gościem.

Składam serdeczne podziękowania pani Joannie Kaznowskiej z Urzędu Miejskiego w Bełżycach za złożenie wizyty w naszej grupie świetlicowej i przyłączenie się do akcji  „Głośnego czytania ze zrozumieniem” .

Zdjęcia >>

Dorota Nowak