„Witaj Maj, piękny Maj”

W nawiązaniu do zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w czytelniczo-plastycznych warsztatach o tematyce patriotycznej. Zajęcia te poprowadziła szkolna bibliotekarka – pani Agnieszka Piłat. Dzieci miały okazję wysłuchać popularnego wiersza W. Bełzy “Katechizm polskiego dziecka” oraz “Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Opowieść tę pani Agnieszka przedstawiła w formie teatrzyku obrazkowego kamishibai. W części plastycznej zajęć, zadaniem dzieci było wykonanie godła narodowego przy użyciu papierowych talerzyków.

Ostatni tydzień kwietnia był okresem realizowania tematyki patriotycznej podczas zajęć świetlicowych. Dzieci utrwalały wiedzę o polskich symbolach narodowych, poznawały rodzime legendy, oglądały filmy edukacyjne i słuchały piosenek patriotycznych. Wykonały też wiele prac plastycznych: polskie godła, biało-czerwone chorągiewki, plakaty patriotyczne. Ponadto układały tematyczne puzzle i rozwiązywały krzyżówki. Celem tych działań było kształtowanie tożsamości narodowej i miłości do Ojczyzny wśród młodego pokolenia Polaków.

Aneta Żydek, Dorota Nowak, Beata Jęczeń, Maria Bakalarz, Agata Skurska