Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II

1.Doświadczenia i eksperymenty.

Dzieci bardzo lubią eksperymentować, dlatego na zajęciach zorganizowały dla swoich kolegów pokaz doświadczeń przyrodniczych, które samodzielnie przygotowały i przeprowadziły. Zaprezentowały m. in. wylewający lawę wulkan, balon – rakietę, elektryczny snopek, wymianę pierwiastków, czarodziejskie dmuchnięcie, fruwające rodzynki, efekt solanki, lepką linijkę, produkcję dwutlenku węgla. Pokaz bardzo podobał się uczniom i zachęcił do dalszego zgłębiania tajników przyrody.

2.Wartości odżywcze owoców i warzyw.

Przygotowanie według przepisu sałatki warzywnej.

3. Zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie –plakat wykonany dowolną techniką.

4. Dbamy o nasze zdrowie.

Założenie hodowli rzeżuchy, rzodkiewki, natki pietruszki.

Zdjęcia>>

                                                                                                       Dorota Niewczas

Chór Gaudeamus weźmie udział w dniu 5.06.2017 r. w charakterze chóru warsztatowego w konkursie dyrygenckim - pod nazwą Konfrontacje Młodych Chórmistrzów, który odbędzie się w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w ACK Chatka Żaka w Lublinie. Forum i Konfrontacje mają charakter ogólnopolski - są organizowane przez Zakład Chóralistyki Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zespół będzie miał okazję zaprezentować się pracując z uczestnikami zmagań konkursowych przybyłych z ośrodków uniwersyteckich takich jak Bydgoszcz, Olsztyn, Kielce, Cieszyn Kalisz i Zielona Góra. 

Afiszkonfrontacje2017

18 maja klasę 0a i 0b odwiedzili pracownicy Działu Ratownictwa Medycznego i Transportu w Bełżycach. Przyjechali ambulansem, który wywołał ogromne zainteresowanie uczniów. Panowie byli tak życzliwi, że pokazali uczniom, w jaki sposób transportuje się pacjenta, jak należy zachować się w przypadku urazu, pozwolili obejrzeć karetkę wewnątrz, a także przewieźli nią uczniów po terenie szkoły. Uczniowie mieli świadomość, jak ważna jest praca ratowników, że nie należy bez powodu wzywać pogotowia oraz na jakie numery należy zadzwonić w razie wypadku.

Zdjęcia>>

Anna Bogusz

Beata Zięba

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w „Małym Konkursie Recytatorskim”. Do etapu powiatowego zostali zakwalifikowani: Agata Sadurska z klasy III b (opiekun p. Janina Widelska) oraz Maciej Dudkowski i Szymon Musiej z klasy IV a (opiekun p. Krystyna Weiss).

19 maja mali recytatorzy zaprezentowali się w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie. Za ciekawe interpretacje Maciej Dudkowski i Szymon Musiej zostali nagrodzeni wyróżnieniem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia>>

29 maja 2017 r. odbędą się spotkania Zespołów ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej według następującego harmonogramu:

L. P.

KLASA

GODZINA

MIEJSCE

1.

0 „b”

12.00

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

2.

IV „a”

12.30

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

3.

IV „b”

11.20

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

4.

VI „a”

Z powodu zwolnienia lekarskiego wychowawcy klasy, spotkanie odbędzie się w terminie późniejszym.

Koordynator Zespołu – Bożena Watras

Prawdziwi kibice nie mogli przeoczyć ciekawego meczu piłkarskiego.

W słoneczne popołudnie 16 maja wybraliśmy się na mecz Ekstraklasy Górnik Łęczna – Cracovia. Dzięki naszemu gorącemu dopingowi nasi piłkarze odnieśli przekonujące zwycięstwo 3-0!

Emocji i wrażeń było bardzo dużo!

Zdjęcia>>

Andrzej Mazurek

Legendę o smoku wawelskim zna chyba każde dziecko. Uczniowie klasy I a zapoznali się z treścią tej pięknej opowieści na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Była ona inspiracją do wykonania fantastycznej postaci- smoka. Prace uczniów były oryginalne.

Zdjęcia>>

Wychowawca klasy

17 maja odbył się finał 3-etapowego konkursu z przyrody organizowanego oddzielnie na dwóch poziomach: w klasach czwartych i w klasach piątych. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału, odpowiadali na szereg pytań sprawdzających wiedzę o najbliższym środowisku, warsztacie przyrodnika, cechach życia, czytania map, zjawiskach przyrodniczych, ochronie przyrody. Konkurs prowadzili uczniowie z klasy 6b: Angelika Wójtowicz i Bartosz Rumiński, a komisja w składzie: p. Alina Nizioł, p. Krystyna Weiss, p. Alina Widelska – czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem i wyłoniła zwycięzców:

kl.4

1. Izabela Paździor - kl.4a

2. Paulina Górka - kl.4a

3. Kajetan Widelski - kl.4b

kl.5

1. Zuzanna Plewik - kl.5a

2. Marcin Plewik - kl.5b

3. Paweł Dubiel - kl.5a

3. Justryna Wójtowicz - kl. 5a

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody zakupione dzięki współpracy z WFOŚ i GW w Lublinie zostaną wręczone podczas Festiwalu Przyrodniczo – Matematycznego.

Alina Widelska

Zdjęcia>>

W bieżącym roku szkolnym w klasie 4a realizowany jest program „Bieg po zdrowie”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany przez  Główny Inspektorat Sanitarny. Główne cele programu to m.in.: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów. Jednym z zadań realizowanych przez uczniów w ramach programu było wykonanie plakatów o tematyce antynikotynowej. Uczniowie pracowali w grupach, a w dniu 27.04.2017r. przedstawili efekty swojej pracy na lekcji wychowawczej z udziałem rodziców. Podsumowanie i ewaluacja całego programu nastąpi pod koniec roku szkolnego.

Zdjęcia>>

Wychowawca kl.4a – Alina Widelska

10 i 12 maja klasy zerowe odwiedziły Komisariat Policji w Bełżycach. Dzięki uprzejmości policjantów dzieci obejrzały służbowe stroje, pomieszczenia, w których na co dzień pracują policjanci (dyżurkę, celę, biura) oraz sprzęt, jakim się posługują w trakcie interwencji (pałka, gaz, kajdanki). Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom oglądanie radiowozu, w którym mogli używać sygnałów dźwiękowych. Wizyta w komisariacie, która pozwoliła przypatrzeć się codziennej pracy policji, spodobała się dzieciom, wyrazem czego były deklaracje, że w przyszłości zostaną policjantami. Policjanci za ciepłe przyjęcie i powitanie otrzymali od uczniów podziękowania.

Zdjęcia>>

Zorganizowano konkursy:

1. Konkurs plastyczny „Jak ciekawie spędzać czas z rodziną?”.

2. Konkurs poetycki „Moja rodzina” dla klas IV-VI.

3. Konkurs czytelniczy ze znajomości „Dynastii Miziołków”.

Laureatami konkursów zostali:

Konkurs plastyczny „Jak ciekawie spędzać czas z rodziną?”.

KLASY 0-3

I miejsce -Martyna Misztal kl. IId

II miejsce-Urszula Kania kl.II d

III miejsce-Julia Brzozowiec kl.0b

KLASY IV-VI

I miejsce –Rafał Bardzel kl.VI c

II miejsce-Adrianna Widyńska kl.IV b

III miejsce- Martna Kamińska kl.Va

GIMNAZJUM

I miejsce –Natalia Bednarczyk kl.Ia

II miejsce-Dominika Chomicka kl.Ia

III miejsce-Alicja Stachyra kl.Ia

Konkurs poetycki :

I miejsce –Paulina Górka kl. IVa

II miejsce-Zuzanna Plewik kl.Va

III miejsce-Jagoda Czubak kl.VIa

Konkurs czytelniczy:

I miejsce zdobył zespół klasowy z klasy IIIc w składzie:

-Izabela Winnicka, Marta Abramowicz, Kacper Dalmata

Podczas Konferencji „Promowanie wartości rodzinnych we współczesnym świecie” uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez stowarzyszenie „Wspierajmy się”.

Zdjęcia>>

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo