Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II

W ostatnich dniach maja odbył się II Szkolny konkurs recytatorski poezji w języku angielskim. Tym razem uczniowie z klas II - VI szkoły podstawowej recytowali utwory amerykańskiego poety Kenna Nesbitta. Dlaczego zdecydowaliśmy się na poezję tego autora? Ponieważ jego twórczość to utwory kierowane właśnie do dzieci w wieku szkolnym. Można w nich znaleźć dosłownie wszystko, co interesuje młodego czytelnika - od przyziemnych i jednocześnie zaskakujących sytuacji szkolnych po dosłowne bujanie w obłokach - zawsze pełne humoru. W 2013 r. Poetry Foundation przyznała Kennowi Nesbittowi tytuł Children’s Poet Laureate (laureat poezji dziecięcej).

Oto jak się przedstawiają wyniki tegorocznego konkursu:

W KATEGORII KLAS II – III

I miejsce: ex aequo Karmen Kędzierska (kl. III a) i Izabela Winnicka (kl. III c)

II miejsce: Dominika Puchała (kl. III a)

III miejsce: Marta Abramowicz (kl. III c)

W KATEGORII KLAS IV – VI

I miejsce: Izabela Paździor (kl. IV a)

II miejsce: Paulina Górka (kl. IV a)

III miejsce: ex aequo Zuzanna Boryca (kl. IV c) i Julia Dębicka (kl. IV a)

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox mierząc się z jednorazowym testem w kategoriach: Kittens (kl. III-IV) oraz Bunnies (kl. V-VI). Miło nam poinformować, że jedna z uczennic kl. IV a, Julia Dębicka, osiągnęła wynik bardzo dobry (na drugim miejscu w regionie!). Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 6 czerwca w Teatrze Starym w Lublinie. Julko, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dyrekcji oraz Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za sfinansowanie udziału w konkursie uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia>>

                                                               Urszula Pawłowska

14 czerwca klasa II e wybrała się na rajd pieszy do Wierzchowisk. W ciągu 2 godzin ,mijając łąki, pola i las dotarliśmy na miejsce. Tam czekali już na nas nasi koledzy i koleżanki z klasy III d . Na łonie natury, odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, gry i zabawy oraz odpoczynek na kocykach.

To był dzień pełen wrażeń, spędzony aktywnie i blisko przyrody.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Tuż przed wakacjami gościem klasy 2e był ratownik medyczny Pan Paweł. Podczas spotkania przekazał uczniom ważne informacje na temat zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas nadchodzących wakacji. Omówił także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach brali także udział nasi znajomi z Ośrodka Wsparcia z Matczyna.

Zdjęcia>>

Dnia 07.06.2017 uczniowie klasy II c i II e odwiedzili pracownię szkła dmuchanego we Wronowie. Mogli tam poznać przebieg powstawania wyrobów szklanych od momentu wytopu do efektu końcowego. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie grawerowali swoje dzieła sztuki na specjalnie przygotowanym szkle. Zrobili też zakupy dla siebie i swoich bliskich. Na koniec wycieczki zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zdjęcia>>

  Anna Ambrożkiewicz

 Anna Chojnacka

Zdjęcie użytkownika Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie.


17 czerwca grupa harcerzy i historyków z naszej szkoły brała udział w Rajdzie"Zęba" - więcej informacji w zakładce Harcerstwo i Regionalizm.

Rajd już za nami, pozostały wspomnienia i fotografie...Na stronach organizatora cały czas pojawiają się nowe zdjęcia i filmy - zapraszamy do obejrzenia jednego z nich. 

https://www.facebook.com/PDS1912/videos/1304918816273279/

Piątek

Przywozy:

Kierz, Chmielnik – 7.30

Podole, Matczyn, Wojcieszyn – 8.00

Jaroszewice, Babin – 8.20

Odwozy:

Gimnazjum – bezpośrednio po uroczystości zakończenia roku szkolnego

(jeden, połączony kurs).

Szkoła Podstawowa – bezpośrednio po uroczystości zakończenia roku szkolnego (jeden, połączony kurs).

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w finałowej części Konkursu o Bełżycach. Wykazali się doskonałym poziomem wiedzy o swoim mieście.

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Maciej Samorek z kl. Ia, II miejsce Ilona Wrońska z kl. Ib, III miejsce Dominika Chomicka z kl.Ia.

W kategorii szkoły podstawowej II miejsce otrzymał Maciej Sieńko z kl.6c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            08.06.2017 r. po raz kolejny miał miejsce w naszej szkole Festiwal Przyrodniczo-Matematyczny.

Program Festiwalu przedstawiał się następująco:

 1. Finał turnieju przyrodniczego dla klas IV „ 3-majmy się zdrowo” (Familiada).
 2. Film "Tajemnice laboratorium przyrodniczego", który powstał w ramach projektu edukacyjno-multimedialnego realizowanego na Kole Przyrodniczym w kl.IV. Autor filmu: Bartosz Rumiński - kl.VIb.

3.Prezentacje w ramach projektów matematycznych:

 • „Wielokąty foremne”.
 • „Figury płaskie w życiu codziennym”.
 • „Cuda architektury”.
 • „Niesamowite bryły w architekturze”.
 • „W świecie brył”.
 1. Wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów matematycznych i przyrodniczych organizowanych w II semestrze b.r. szkolnego (nagrody współfinansował WFOŚ i GW w Lublinie oraz UG w Bełżycach).

            Familiadę prowadzili uczniowie z kl.VIb: Angelika Wojtowicz i Bartosz Rumiński. Uczniowie z klasy IVa, IVb i IVc rywalizowali ze sobą zespołowo odpowiadając na szereg pytań związanych z funkcjonowaniem i zdrowiem człowieka. Wykazywali się również znajomością parków narodowych w Polsce. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Alina Nizioł, p. Bożena Watras, p. Katarzyna Wrońska. Organizatorem, już szesnastej edycji szkolnej Familiady, była p. AlinaWidelska.

Zwyciężyła drużyna z kl.IVc w składzie:

 1. Anasiewicz Jakub
 2. Ćwiklińska Zofia
 3. Król Adam
 4. Misztal Radosław
 5. Skic Lena

Drugie miejsce zajęli uczniowie z kl.IVa:

 1. Boryga Dominik
 2. Górka Paulina
 3. Maj Bartosz
 4. Musiej Szymon
 5. Paździor Izabela

Trzecie miejsce uzyskała kl.IVb:

 1. Majkowski  Maksymilian
 2. Staniec  Artur
 3. Szkutnik Kamil
 4. Wieczorkiewicz Amelia
 5. Widelski Kajetan

Wszystkim finalistom i laureatom konkursów gratulujemy i życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji!

Zdjęcia>>

Nauczyciele Zespołu

Matematyczno -Przyrodniczego

„Europa to my!” to hasło tegorocznej edycji Dnia Europejskiego w naszej szkole. Stało się już tradycją, że podczas jego obchodów prezentowane są wyniki pracy kół zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych , konkursów czy projektów językowych.

W tym roku uczniowie klasy 3 a, pod kierunkiem p. Natalii Iwaniec powitali nas w wielu europejskich językach wcielając się w role mieszkańców państw Europy.

Uczniowie kl. 3 d, przygotowani przez p. Magdalenę Snop zainscenizowali „Kopciuszka” w jęz. angielskim.

W związku z obchodami 600-lecia Bełżyc uczniowie kl. 6 b zaprezentowali projekt realizowany pod kierunkiem p. Katarzyny Wrońskiej „My town – Bełżyce”.

Nie zabrakło również akcentów muzycznych: Rafał Bardzel zaśpiewał „Pumped Up Kicks”, a w występie gościnnym gimnazjalistki: Natalia Fryc i Michalina Skrzypek zaprezentowały „Cup Song”.

Uroczystość zakończyła recytacja oraz wręczenie nagród w konkursie recytatorskim poezji Kenna Nesbitta organizowanym przez p. Magdalenę Snop.

Zdjęcia>>

                                                                                                                                             Urszula Pawłowska

W świetlicy szkolnej gościliśmy ostatnio pana pszczelarza Stanisława Kamińskiego. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opisywał nam charakter swego zajęcia i życiowego hobby a także zwyczaje pszczół. Mieliśmy możliwość naocznie poznać życie i zachowanie pszczół. Na koniec odbyła się smaczna degustacja miodów.

Zdjęcia>>

Maria Bakalarz,

Andrzej Mazurek,

Joanna Peciak.

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo