logo chd"Chronimy Dzieci" to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Realizowany jest w ramach Rządowego programu na lata 2014 -2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. To program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą.

Jest realizowany również w naszej szkole. Celem wszystkich pracowników jest obniżanie zagrożeń i podnoszenie poziomu reakcji. Chodzi nam o to, by agresję minimalizować w każdym wymiarze. Im więcej profilaktyki i edukacji tym większe szanse, że dziecko uniknie zagrożeń.

Placówki, które spełniają standardy ochrony dzieci, otrzymują certyfikat „Chronimy Dzieci”.

Bożena Watras – pedagog szkolny

certyfikat chd