Warsztaty literacko-plastyczne o tematyce patriotycznej

W związku z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, tak ważnym dla wszystkich Polaków, w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty literacko-plastyczne. Na zajęciach gościliśmy Panią Agnieszkę Zasadę i Panią Dorotę Chudzik z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Klasy II „a”, II „b” i I „b” z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie w formie teatrzyku kamishibai w utworze „Niepodległa”,  które przybliżyło dzieciom historię Polski. Uczniowie wykonywali prace plastyczne w barwach narodowych. Zajęcia uzmysłowiły uczestnikom, że data 11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii polskiej państwowości.

Efekty artystyczne warsztatów oraz wszystkich innych zajęć związanych z obchodami naszego Narodowego Święta Niepodległości, wykonanych także w kasie I „a” i I „c”, można podziwiać na szkolnym korytarzu, na gazetce świetlicowej.

Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce i Pani Dorocie za tak ważną i pouczającą „lekcję historii”.

Anna Mazurek
Urszula Widelska