„Podróże z plecakiem” - warsztaty robienia pizzy

14 listopada 2023 r. uczniowie klasy III „d” udali się na warsztaty kulinarne do pizzerii „Słono-Słodko” w Mariance.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracowników pizzerii formowały ciasto, smarowały je sosem, następnie komponowały dodatki według własnego smaku, a na koniec posypywały serem. Bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracą. Po upieczeniu  nastąpiła degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze.

W plecak niestety się nie zmieściła, ale dzieci przywiozły ją do domu w pudełkach.

Anna Ambrożkiewicz
Katarzyna Bożym