Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

         Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw i umiejętności, a także kształtowania tych nawyków w przyszłości. Uczniowie klasy I a w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w zajęciach koła – Gry i zabawy ruchowe. Zadania, które były realizowane to: poprawa ogólnej sprawności fizycznej uczniów; kształtowanie nawyków przestrzegania zasad bezpieczeństwa na zajęciach; nauka gier i zabaw. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju ćwiczeniach, grach i zabawach. Poszerzyły swoją wiedzę na temat korzyści wynikających z prowadzenia zdrowego stylu życia. Wspólne zabawy i ćwiczenia wpływały na kształtowanie osobowości dzieci, a także cech motorycznych, takich jak: szybkość, siła, zwinność i wytrzymałość. Podsumowaniem koła był konkurs klasowy na ulubioną zabawę ruchową.

Zdjęcia>>

A. Ćwiklińska

W bieżącym roku szkolnym klasa 2e bardzo aktywnie włączyła się w akcję ,,Głośne czytanie”. W I semestrze co czwartek gościliśmy rodziców , wolontariuszy ,którzy czytali nam nasze ulubione bajki i wiersze. Honorowym gościem , który włączył się w naszą akcję głośnego czytania był także v-ce kurator Pan Ryszard Golec. W II semestrze postanowiliśmy sami podjąć się trudu głośnego czytania. Ustalony został ,,grafik” i każdy kto chciał sam wybierał fragment utworu, który czytał swoim koleżankom i kolegom z klasy. Literatura była różnorodna: bajeczki , wiersze, książki z dzieciństwa rodziców, a nawet literatura popularnonaukowa.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Klasa II e bardzo lubi spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu ,dlatego też w Dniu Dziecka gościliśmy na terenach zielonych przy naszym kościele. Było miło , przyjemnie i ZDROWO!!!

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

W klasie 2e utrwalenie tabliczki mnożenie to lubiana przez dzieci zabawa ,,Muchy”.

Zasady zabawy:

  • Klasę podzieliłam na grupy pięciosobowe.
  • Każda grupa otrzymuje dwie packi na muchy, karton zapisanymi wynikami, i kopertę z 20 działaniami.
  • Działania  wydrukowałam i włożone do koperty.
  • Jedna osoba wyjmuje kartę z działaniami z koperty i pokazuje graczom.
  • Wygrywa ten zespół, którego członek szybciej "pacnie" wynik obliczenia.
  • Gracze w grupie wymieniają się packami.
  • Gdy koperta jest pusta, gracze zamieniają się miejscami.
  • Tym razem inna osoba pokazuje karty z działaniami, dzieci w grupach też zamieniają się miejscami.

Gra sprawiła dzieciom moc radości. Hałas i emocje to efekt dodatkowy tej zabawy.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Podczas zajęć, które odbywały się na przełomie kwietnia i maja, uczniowie klasy 0b wykonywali prace związane z wiosną. W ten sposób powstały ogromne biedronki, klekoczące bociany, uśmiechnięte żabki oraz pełzające gąsienice, które kolejnego dnia „zmieniły się” w kolorowe motyle.

Zdjęcia>>

Beata Zięba

W dniu 17 maja 2017 r w rolę prowadzącej zajęcia wcieliła się uczennica klasy 2 e Małgosia, która dla swoich koleżanek i kolegów poprowadziła ciekawe zajęcia nt. pszczół. Atrakcją zajęć były okazy żywych pszczół (przyniesione w specjalnym pudełku), larwy tych owadów oraz plastry wosku. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli spróbować miodu z pasieki wujka Małgosi.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, to dzień urodzin znanego na całym świecie duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. To właśnie baśń Andersena pt. ”Brzydkie kaczątko” była inspiracją dla uczniów z klasy 2b do wykonania makiet. Zdjęcia przedstawiają prace młodych artystów.

Zdjęcia>>

Beata Król

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo