Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II

Podczas zajęć, które odbywały się na przełomie kwietnia i maja, uczniowie klasy 0b wykonywali prace związane z wiosną. W ten sposób powstały ogromne biedronki, klekoczące bociany, uśmiechnięte żabki oraz pełzające gąsienice, które kolejnego dnia „zmieniły się” w kolorowe motyle.

Zdjęcia>>

Beata Zięba

W dniu 17 maja 2017 r w rolę prowadzącej zajęcia wcieliła się uczennica klasy 2 e Małgosia, która dla swoich koleżanek i kolegów poprowadziła ciekawe zajęcia nt. pszczół. Atrakcją zajęć były okazy żywych pszczół (przyniesione w specjalnym pudełku), larwy tych owadów oraz plastry wosku. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli spróbować miodu z pasieki wujka Małgosi.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, to dzień urodzin znanego na całym świecie duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. To właśnie baśń Andersena pt. ”Brzydkie kaczątko” była inspiracją dla uczniów z klasy 2b do wykonania makiet. Zdjęcia przedstawiają prace młodych artystów.

Zdjęcia>>

Beata Król

Uczniowie klas zerowych wiosnę przywitali w nietypowy sposób – 21 i 22 marca udali się na warsztaty do piekarni T. Zubrzycki w Kraczewicach. Mieli okazję zrobić przepiękne wiosenne bułeczki: warkocze/chałki, serca, ptaszki, a także bułki własnego pomysłu. Po wyrobie własnoręcznie zaprojektowanych i zrobionych bułeczek uczniowie zwiedzili piekarnię oraz poznali zasady produkcji dobrego i zdrowego pieczywa, wypiekanego w tradycyjnej, rzemieślniczej i rodzinnej piekarni. Po zwiedzaniu dzieci miały okazję spróbować wypieków piekarnianych, po czym udały się do sali multimedialnej na zajęcia i projekcję filmu o ginących zawodach oraz historii i tradycji rzemiosła. W ostatniej części warsztatów obejrzały swoje wypieczone wyroby, po czym nastąpił wybór „Najlepszego Piekarza” i „Najlepszej Piekarki” - jak się okazało, wszyscy zostali docenieni i udekorowani medalem honorowym.

Zdjęcia>>

Anna Bogusz

Beata Zięba

Adam Celej z klasy II ,,d” interesuje się modelarstwem. Właśnie złożył kolejny model samolotu. Jest to Spitfire Mk IX. Adam postanowił podzielić się swoją wiedzą z rówieśnikami. Opowiadał o tym jak składał model, jakie napotkał trudności i w jaki sposób sobie z nimi poradził. Wszyscy byli zafascynowani opowiadaniem kolegi oraz samym modelem. Fakt, że Adam wystąpił w stroju wojskowym również dodawał uroku całej prezentacji. Cieszymy się, że mamy takiego zdolnego i pracowitego kolegę w naszej klasie.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk

Uczniowie klasy II ,,d” podczas zajęć koła czytelniczo- recytatorskiego nie tylko czytają książki, recytują wiersze, ale także bawią się w teatr. Ostatnio samodzielnie wykonali stroje i zaimprowizowali przedstawienie teatralne ,,Król Robert”. Każdy sam decydował w jaką wcieli się rolę i jaki przygotuje kostium. Było to bardzo twórcze działanie i przyniosło nam wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk

Dzień Kobiet był dla uczniów klas czwartych okazją do stworzenia prac plastycznych z kwiatami. Całość dopełniły wykonane przez uczniów ramki. 

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo