LUDZIE LISTY PISZĄ…

Z okazji Dnia Poczty Polskiej, który przypada 9 października, klasa II „b” wraz  z wychowawcą klasy oraz opiekunem wybrała się na wycieczkę na Pocztę w Bełżycach. Przy wejściu powitała nas pracownica poczty - Pani Grażyna Boćkowska, która zapoznała dzieci  z funkcjonowaniem bełżyckiego Urzędu Pocztowego. Na ręce Pani Boćkowskiej wręczyliśmy bukiet kwiatów wykonanych przez dzieci podczas warsztatów plastycznych wraz z kartką zawierającą życzenia dla Pracowników Poczty. Dowiedzieliśmy się, iż na poczcie pracuje piętnastu pracowników: siedmiu pracowników biurowych oraz ośmiu listonoszy. Pani Grażynka przypomniała uczniom zasady wysyłania listów. Dzieci również dowiedziały się, jakie sprawy można załatwić na poczcie. Mieliśmy także okazję porozmawiać z listonoszem - Panem Andrzejem Sarną, który w ramach zajęć z doradztwa zawodowego,  pokrótce omówił zgromadzonym pracę listonosza. Dzieci miały mnóstwo pytań, zarówno do Pani Grażyny, jak i do Pana listonosza. Ciekawiło ich np. jaką szkołę należy skończyć, aby pracować na poczcie, ile ważyła najcięższa paczka, czy Pan listonosz jeździ samochodem, czy roznosi listy piechotą, itp. Kolejną ciekawostką, podczas spotkania była informacja, że nasza poczta posiada czasopismo „Poczta Polska”. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólne zdjęcia przed obiektem.

Składamy serdeczne podziękowania zarówno Pani Grażynie Boćkowskiej, jak i Panu Andrzejowi Sarnie za przekazanie cennych informacji dotyczących pracy na poczcie.

Dorota Nowak, Elżbieta Gontarczyk