MOBILNE PLANETARIUM

W ostatnim tygodniu października gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium.

W ofercie dla najmłodszych, zaprezentowana została bajka o planetach w naszym Układzie Słonecznym, uczniowie klas II-III mieli możliwość obejrzenia filmu „Back to the Moon. For good”, który nawiązywał do podboju kosmosu, a dokładnie do wyprawy na Księżyc.

Wstępna prezentacja przed projekcją głównego materiału filmowego dotyczyła ciekawostek na temat kosmosu, planet w naszym Układzie Słonecznym i Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych naukowców wszechczasów.

Projekcja materiału filmowego odbywała się w kopule, w której dzięki specjalnemu projektorowi wyświetlany obraz tworzył efekt pełnej przestrzeni, dając możliwość oglądania obrazu dookoła siebie.