Wolontariackie spacery z psami ze schroniska, ważny gest serca dla czworonogów

Schroniska dla psów to miejsca, gdzie bezdomne czworonogi znajdują schronienie i dach nad głową. Jednak siłą rzeczy nie jest to miejsce idealne: zamkniętym zwierzakom brakuje ruchu i kontaktu z człowiekiem. Akcja wyprowadzania psów na spacer przez wolontariuszy, przynajmniej częściowo, likwiduje ten problem. Wolontariusze naszej szkoły w sobotni, zimowy dzień pojechali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach na spacerki z psami. Wyprowadziliśmy 10 psów, a wygłaskanych było 6 kotów.

Taki wolontariacki spacer z psami ze schroniska to połączenie przyjemnego z pożytecznym: czworonóg ma możliwość wyjścia z kojca, a człowiek nie tylko się rusza, spaceruje, ale również ma świadomość, że robi coś dobrego dla naszych „braci mniejszych”.

Wyjazd na pewno powtórzymy.

Zawieźliśmy również dary zebrane w szkolnej akcji „Pomóż potrzebującym zwierzętom – one o to same nie poproszą”.

A. Ambrożkiewicz