TEATRALNY PLAC ZABAW DORMANA - kreatywne warsztaty w CSK Lublin

Uczniowie klasy I „c” mieli ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach opartych na  teatrze  inspirowanym rytuałem dziecięcej zabawy, odwołującym się do gry skojarzeń i wyobraźni odbiorcy, którego twórcą był Jan Dorman. Podczas warsztatów pierwszaki mogły tworzyć działania teatralne bazujące na zabawach dziecięcych i ich wyobraźni. Warsztaty oparte są na pedagogice teatru, działaniach plastycznych i muzycznych. Była to doskonała okazja do uwolnienia ogromnych pokładów kreatywności, jakie posiadają w sobie dzieci, współdziałania w grupie, ekspresji i ruchu, bo przecież teatr jest magią, tu wszystko jest możliwe. Oprócz warsztatów, dzieci miały okazję zerknąć za kulisy Sali Operowej, poobserować pracę techników i inżynierów oświetlenia oraz poznać historię i pozwiedzać Centrum Spotkania Kultur.

Aleksandra Mirosław