Międzynarodowy Dzień Teatru w 0c

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie klasy 0c również uczcili ten dzień. Zajęcia rozpoczęliśmy pogadanką na temat teatru oraz związanymi z nim zagadkami. Dzieci wysłuchały również opowiadania pt. „Bajka o czterolistnej koniczynie” (Anny Mikity) z serii „Mój teatrzyk”. Uczniowie mogli zaprezentować również swój talent aktorski w wymyślonych przez siebie, spontanicznych przedstawieniach. Wykonane własnoręcznie maski pozwalały na autentyczne „wejście w rolę”.

Teatr, choć na chwilę, pozwala nam uciec od rzeczywistości. Rozwija w nas empatię i pozwala spojrzeć na problemy spoza własnej perspektywy. Rozbudza w nas ciekawość świata, wyobraźnię i kreatywność. Pamiętajmy, że możemy go odwiedzać, nie tylko podczas szkolnych wycieczek, jest to również doskonały czas na obcowanie ze sztuką w rodzinnym gronie.

Edyta Anasiewicz