Warsztaty wielkanocne KGW „ Z tradycją na co dzień” w klasie IIa

Święta Wielkanocne  są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele obrzędów. Dla podtrzymania tych lokalnych zwyczajów i tradycji – Pani Agnieszka Wieleba z Koła Gospodyń Wiejskich „ Sosenki” działającego w Zalesiu chętnie odpowiedziała na zaproszenie  naszej klasy.  Najpierw mając wieloletnie doświadczenie w tworzeniu  ozdób świątecznych zaznajomiła uczniów  z tradycją  robienia oraz krok po kroku pokazała w jaki sposób można je samodzielnie wykonać i ozdobić. Następnie dzieci pod Jej kierunkiem uczyły się robić pisanki, kurczaki, zajączki  i koszyczki. W efekcie każdy uczestnik stworzył swoje własne, niepowtarzalne ozdoby, które stanowić będą piękną dekorację ich świątecznego stołu.

Pani Agnieszka zadbała  nie tylko o miłą atmosferę spotkania, ale również o materiały potrzebne do wykonania prac oraz o  to, aby najmłodsze pokolenie poczuło klimat rodzimego folkloru.  Opowiedziała  szczegółowo o działalności i twórczości  koła.

Dorota Niewczas