Lato w mieście

Akcja „Lato w mieście 2012”, trwała tylko pięć dni lecz przyniosła uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć podczas wspólnie spędzonych chwil. Uczniowie uczestniczyli w wielu wycieczkach turystyczno –krajoznawczych. Wycieczka do Bałtowa i Parku Jurajskiego, zabawy rekreacyjne na placu zabaw, oraz zwiedzanie Zwierzyńca było czymś w rodzaju safari. W Kozłówce zwiedziliśmy Muzeum Zamojskich, Powozownię, Muzeum myślistwa, kaplicę wzorowaną na wersalską oraz przepiękny park z mnóstwem kwiatów. Atrakcją dla dzieci był plac zabaw urządzony pośrodku parku, gdzie powietrze w ten upalny dzień było orzeźwiające jak eliksir i w ptaszarni słuchaliśmy najpiękniejszej orkiestry czyli śpiewu ptaków. Bardzo udaną była wycieczka do Zamościa – udział w ścieżce edukacyjnej, zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego(już po remoncie), zabytków Starego Miasta; Ratusza na Rynku Wielkim, kamienic ormiańskich i Katedry. Krótką lecz jakże ważną była lekcja historii w Rotundzie Zamojskiej. Jednak największą atrakcją dla dzieci była iluminowana mieniąca się kolorami fontanna na rynku wodnym a wciąż dający się we znaki upał wpłynął na niesamowitą reakcję dzieci na jej widok. Przyjemnie było widzieć radość, śmiech i szczęście na ich twarzach, dzieci niechętnie opuszczały to miejsce.

Akcja „Lato w Mieście” cieszyła się dużym powodzeniem, została zorganizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego oraz wsparciu przez dyrekcję i nauczycieli wychowawców świetlicy szkolnej.

Maria Bakalarz, Elżbieta Góra