Zorganizowałam dla uczniów klas II pogadankę na temat: „Pies – przyjaciel czy wróg człowieka?”

Dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich czworonożnych przyjaciół i zdecydowana większość uznała, że pies bardziej pomaga człowiekowi niż szkodzi. Pilnuje domu, pomaga niewidomym w poruszaniu się, a także jest wspaniałym towarzyszem zabawy. Uczniowie zapoznali się również z pojęciem dogoterapii oraz dowiedzieli się, jak należy się zachować w sytuacji, kiedy pies chce nas zaatakować.

Przy okazji dzieci wykonały modele psów z… rolek po papierze toaletowym. Wiele rzeczy, które my – dorośli uważamy po prostu za śmieci, może posłużyć do wykonania takich chociażby papierowych jamników, jak te na zdjęciach.