Gminny Konkurs Informatyczny – LEGO ROBOT 2023: ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

LEGO ROBOT 2023Konkurs LEGO Robot jest kierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Bełżyce.

Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia 2023 r. pod adresem: https://legorobot.tech/

LEGO Robot dzielimy na dwie kategorię: Lego Building (indywidualna)  oraz Robot Game (drużynowa).

Lego Building:

(Kategoria dla uczniów klas IV - VIII.)

Lego Building to kategoria, w której uczestnicy startują indywidualnie.

Zadaniem uczestnika jest zaznajomienie się z tematyką tegorocznego sezonu, wymyślenie a następnie zbudowanie ze swoich klocków LEGO budowli nawiązującej do tematyki oraz zaprezentowanie jej na wystawie podczas finału konkursu.

Ogranicza Was tylko wyobraźnia… i wymiary ;)

Budowla musi spełniać określone w regulaminie warunki, inaczej nie zostanie dopuszczona do konkursu.

Finał projektu zostanie zorganizowany w dniu 11 maja 2023 roku, na hali sportowej CKFiS Bełżyce. W tym dniu sędziowie konkursu wraz z uczniami szkół podstawowych będą wybierali najlepszą budowlę poprzez głosowanie!

Zbuduj najlepszą budowlę i wygraj nagrody!

Robot Game:

(Kategoria dla uczniów klas VI - VIII.)

Robot Game to kategoria, w której udział biorą 4 osobowe drużyny (wszystkie osoby z drużyny muszą być uczniami tej samej szkoły, niekoniecznie tej samej klasy)

Z każdej szkoły można zgłosić dwie drużyny.

Zadaniem drużyny będzie zbudowanie robota i konkurowanie z innymi drużynami o miano Mistrza Robot Game w konkursie LEGO Robot Bełżyce.

Roboty będą budowane z zestawów LEGO Spike Prime. Rywalizacja będzie odbywać się na specjalnych matach, na których będą umieszczone misje. Za wykonanie każdej misji drużyna będzie zdobywać punkty rankingowe

Projekt LEGO Robot składać będzie się ze szkoleń w placówkach szkół w ramach zajęć lekcyjnych, na których uczestnicy szkoleń zapoznają się z techniką budowy i programowania robotów LEGO Spike Prime, poznają tematykę tegorocznego sezonu oraz zadania, jakie będą musieli wykonać przed finałem.

Finał projektu zostanie zorganizowany w dniu 11 maja 2023 roku, na hali sportowej CKFiS Bełżyce. W tym dniu drużyny staną do rywalizacji i w 4 godziny zbudują roboty konkurujące na specjalnej macie wykonując misje, walcząc o tytuł Mistrza!

To nie wszystko!

Podczas trwania finałów, na uczniów szkół podstawowych nie biorących udział w kategoriach Robot Game lub Lego Building czekają warsztaty z nowoczesnych technologii dzięki współpracy z projektem Laboratoria Przyszłości!

Odbędą się warsztaty z druku 3d, okularów VR oraz robotyki.

Ponadto, swoją obecnością zaszczycą nas wspaniali goście, m. in.

●       Spice Gears - Team 5883, mistrzowie świata w robotyce z Kraśnika

●       Drużyna mistrzowska zawodów XChallenge SmashBots