Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, potoczne nazywany andrzejkami, jest okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Andrzejki cieszą się dużą popularnością również dziś.

27 listopada 2012 r., kiedy w naszej szkole miała miejsce zabawa andrzejkowa, świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów wieczór wróżba andrzejkowych. Ich przygotowaniem zajęli się wychowawcy świetlicy: E. Góra (dla klas 0-3) i B. Jęczeń (klasy 4-6).

Wróżby cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wróżki, które z tej okazji specjalnie przybyły do naszej szkoły, chętnie uchylały rąbka tajemnicy związanej z nieznaną przyszłością oraz udzielały ciekawych rad. Uczniowie, w wesołej i lekko żartobliwej atmosferze, mogli dowiedzieć się, czy los uśmiechnie się do nich w przyszłości, co ich czeka, czym będą zajmować się, kiedy dorosną, jak szybko znajdą swoją wybrankę lub wybranka, a nawet mieli możliwość poznać ich imiona (!)

Elżbieta Góra

Beata Jęczeń

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo