LEGO Robot Bełżyce 2023

Druga odsłona turnieju LEGO Robot Bełżyce już za nami! W tym sezonie skupiliśmy uwagę na temacie ważnym dla całej ziemi, czyli Odnawialnych Źródłach Energii. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Bełżyc Pan Ireneusz Łucka, który również uczestniczył w otwarciu naszego Turnieju.

Sponsorami Nagród oraz poczęstunku byli:

• Gmina Bełżyce
  • Stokrotka przy ul. Bychawskiej
  • Intermarche Bełżyce
  • Pizzeria Pub17
  • Alicja Samolej Kancelaria Prawno-Podatkowa
  • Kinga Kamińska

Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie finansowe naszego konkursu.

Tym razem, turniej składał się z dwóch kategorii, w których można było wziąć udział drużynowo jak i indywidualnie.

Lego Building

Kategoria indywidualna, która polegała na zbudowaniu budowli z własnych klocków LEGO. Konstrukcja musiała nawiązywać tematyczne do Odnawialnych Źródeł Energii.

Robot Game

Kategoria drużynowa, uczestnicy musieli zbudować robota z zestawów Lego Spike Prime oraz go zaprogramować. Zbudowane roboty rywalizowały ze sobą na macie. Mecze trwały po 2,5 min w tym czasie drużyny były oceniane przez sędziów za wykonanie poszczególnych zadań.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas IV-VIII z następujących szkół w gminie Bełżyce:

• Szkoła Podstawowa w Babinie
  • Szkoła Podstawowa w Krzu
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie
  • Szkoła Podstawowa we Wronowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

Zwycięskie drużyny:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Krzu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

Podczas rozdania nagród uczestniczyła Pani Sekretarz Joanna Kaznowska oraz Pani Dyrektor Lucyna Sobczak.

Dziękujemy drużynie Spice Gears - Team 5883 (mistrzowie świata w robotyce z Kraśnika), która zaszczyciła nas swoją obecnością. Dzięki nim mogliśmy z bliska obejrzeć mistrzowskie roboty. Dziękujemy również uczniom z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, którzy także zaprezentowali zbudowane przez siebie roboty.

W turnieju zostały wykorzystane klocki LEGO Spike Prime, drukarka 3D oraz kamera GOPRO, aparat fotograficzny i gimbal, którymi udokumentowano wydarzenie. Sprzęt ten został zakupiony w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłośći#LaboratoriaPrzyszłosci,

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Andrzej Pietraś