Kto poda kubek świeżej  wody do picia

jednemu z tych najmniejszych,

dlatego, że jest uczniem,

zaprawdę powiadam wam,

nie utraci swojej nagrody.

/ Mt 10, 42 /

MAKULATURA   NA   MISJE POMAGAMY  BUDOWAĆ  STUDNIE  W  SUDANIE  POŁUDNIOWYM

Powstałe w dniu 9 lipca 2011 r. nowe państwo – SUDAN POŁUDNIOWY – oczekuje różnorodnego wsparcia. A ponieważ jest to kraj chrześcijański – to w pierwszej kolejności ze wsparciem winni pośpieszyć chrześcijanie, niosąc serdeczną pomoc swoim braciom w wierze. Sudańczycy przeżywają swój czas radości, ciesząc się wolnym państwem. Znamy radość wolności i suwerenności, chętnie włączamy się do akcji humanitarnych i dlatego pomagamy Sudańczykom u początku ich drogi. Taka akcja „makulatura na misje” może stanowić „kubek świeżej wody” i może wyzwolić wiele dobra w naszych „małych ojczyznach”. Poprzez takie akcje uczymy miłości i niesienia pomocy słabszym co stanowi jeden z ważniejszych elementów wychowania dzieci.

Każdą torebkę po cukrze, po mące, każde opakowanie po kaszy, ryżu, stara gazeta, karton po napoju, mleku, karton po butach i tym podobne jest makulaturą. Wiele osób – dzięki tej akcji - może uczestniczyć w wielkich projektach społecznych, co daje, poczucie udziału w czymś wielkim.

Z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddział Łódzki /www.katolickie.media.pl /

(zapraszam na tę stronę) rozpoczęto akcję MAKULATURA NA MISJE, z przeznaczeniem pozyskiwanych środków na pomoc w budowie studni w Sudanie Południowym.

Nasza szkoła wspólnie z parafią pw Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach przyłączyła się do akcji i od września tego roku prowadzona jest zbiórka makulatury. Koszt budowy jednej studni wynosi ok. 45 tys. zł.

Wielką radością będzie pomoc w sfinalizowaniu budowy pierwszej studni, co szybko zostanie podane

za pośrednictwem między innymi TYGODNIKA NIEDZIELA, który objął patronat nad tą akcją.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki nawiązało współpracę z Fundacją Nauki i Wychowania / www.fundacja.bosko.pl/, która utworzyła konto STUDNIE w SUDANIE i prowadzi obsługę finansową konta. Od września do końca listopada zostało zebrane 10140 kg makulatury co dało sumę 3042 zł.(udało się wynegocjować bardzo dobrą cenę 30 gr. za kg makulatury) pieniądze zostały przelane na konto misji.

Zapraszam osoby chętne do współpracy w zbiórce makulatury.

.