Poznawanie kultury żydowskiej – warsztaty edukacyjne online w Muzeum POLIN

17 listopada 2023 r. uczniowie klasy III „c” i III „d” uczestniczyli w spotkaniach online z pracownikami Muzeum POLIN. Panie opowiadały dzieciom o różnicach kulturowych wśród ludzi i o żydowskim święcie Szabat. Zapoznały uczniów ze zwyczajami żydowskimi związanymi z tym świętem oraz specjalnie przygotowywanymi potrawami.

Dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną do filmu „O Józefie i szabatowej rybie”, dzięki czemu dowiedziały się, co ma się znajdować na odświętnym „szabatowym” stole oraz co poszczególne przedmioty i potrawy oznaczają w religii żydowskiej.

Te zajęcia przybliżyły dzieciom kulturę żydowską i wpłynęły na kształtowanie postawy otwartości na różnorodność kulturową, a tym samym zapobieganie dyskryminacji.

A. Ambrożkiewicz
A. Chojnacka