Zima to bardzo trudny okres również dla zwierząt szczególnie tych bezdomnych. W schronisku znajduje się około pół tysiąca zwierząt. Wśród nich trafiają się również zwierzęta chore albo bardzo młode, które wymagają lepszych warunków. Aby je zapewnić potrzebne są koce, kołdry lub ręczniki, z których można zrobić posłania albo którymi można przykrywać chore psy i koty. Potrzebne są również: zabawki dla kotów, drapaki, smycze(mogą być używane), domki dla zwierząt oraz karma sucha i w puszkach. Osoby zainteresowane zbiórką proszę o kontakt z M. Bakalarz.